Menu

Zakładanie, przekształcanie i obsługa spółek

31 maja 2019 - Porady prawne
Zakładanie, przekształcanie i obsługa spółek

Rozpoczęcie własnej działalności, zarówno w formie jednoosobowej działalności gospodarczej jak i dowolnej spółki może sprawiać potencjalnym przedsiębiorcom sporo problemów i nawet gdy zdecydują się już na właściwą dla siebie formę, jej obsługa lub ewentualne przekształcenie mogą wiązać się z pewnymi problemami.

Decydując się na prowadzenie biznesu należy poznać i zrozumieć wiele zagadnień prawnych związanych z działaniem na rynku, dlatego też coraz więcej dobrych kancelarii prawnych specjalizujących się w tematyce spółek oferuje pomoc w zakładaniu, przekształcaniu, a także ogólnej obsłudze spółek. Na czym polegają takie działania i kiedy warto zwrócić się o pomoc do prawników?

Zakładanie spółek – dopasuj formę prawną do swojego biznesu

Założenie spółki lub jakiejkolwiek działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności oraz kosztami, z powodu których warto od razu podjąć właściwą decyzję i uniknąć konieczności późniejszego przekształcania formy działalności. Rozważając stworzenie spółki warto zasięgnąć więc rady Kancelarii, której specjaliści pomogą na podstawie wywiadu wybrać właściwą formę prawną dla pomysłu przedsiębiorcy i ustalą drogę dostosowania wybranej formy do rozmiaru prowadzonej działalności. To obecnie jeden z najłatwiejszych, a jednocześnie najbezpieczniejszych sposobów tworzenia własnego biznesu bez narażania się na błędy w przygotowywaniu dokumentacji, zgłaszaniu spółki do sądu rejestrowego czy konieczności późniejszego przekształcania formy prawnej działalności.

Wśród najpopularniejszych form prawnych w zakresie spółek w Polsce wyróżnia się przede wszystkim:

Przekształcanie spółek – kiedy należy zmienić formę prawną działalności?

W momencie założenia spółki i uznania po czasie, że nie jest ona najbardziej odpowiednią formą prawną dla danego biznesu, przedsiębiorcy mają możliwość przekształcenia spółki w zupełnie inną formę działalności gospodarczej. To obecnie dość popularne działanie podejmowane przez przedsiębiorców, którzy rozwijają swoją firmę i potrzebują zmiany jej statusu prawnego, np. z działalności gospodarczej osoby fizycznej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki cywilnej w spółkę jawną, spółki osobowej w kapitałową, spółki osobowej w inną osobową, czy spółek kapitałowych w spółki osobowe.

zakładanie spółek wrocław

Przy tego typu działaniach, niezależnie od początkowej formy prawnej działalności oraz formy, do której ma ona zostać przekształcona, konieczne będzie ponowne dopełnienie wielu formalności i zrozumienie pewnych aspektów prawnych związanych z całkowitą zmianą charakteru działalności firmy.

Skorzystanie z kompleksowych usług Kancelarii Prawnej, która ma na co dzień do czynienia z obsługą różnego rodzaju spółek i może wykazać się doświadczeniem w prowadzeniu spraw o przekształcenie spółki będzie w takim wypadku zdecydowanym ułatwieniem dla samego przedsiębiorcy i sposobem, by załatwić sprawę możliwie jak najszybciej i bez komplikacji.

Co więcej, przedsiębiorca który czuje potrzebę przekształcenia spółki w inną formę prawną i nie jest pewien jakie wiążą się z tym korzyści oraz jaką spółkę wybrać może skorzystać z kompleksowej pomocy kancelarii już na poziomie wyboru najbardziej właściwego rozwiązania.

Obsługa spółek – skorzystaj z pomocy Kancelarii Prawnej

Współpraca z Kancelarią Prawną doświadczoną w zakresie zakładania i obsługi różnego rodzaju działalności gospodarczych, w tym także spółek zgodnie z Kodeksem Spółek Handlowych może oznaczać dla początkujących lub borykających się z problemami przedsiębiorców uzyskanie pomocy niezbędnej do utrzymania dobrze prosperującej działalności. Bez względu na charakter sytuacji, którą należy sprostować lub wyjaśnić, zdobycie informacji i pomocy z rzetelnego źródła stanowi najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorców nie mających całkowitej pewności co do dalszego planu działania w związku z prowadzeniem własnej działalności.

Kancelaria Prawna KGH Group oferuje pomoc w zakresie zakładania, przekształcania, likwidacji i obsługi spółek jawnych, komandytowych, partnerskich, komandytowo-akcyjnych, z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółek akcyjnych, a także spółek zagranicznych na terenie Unii Europejskiej i spółek offshore, inwestując w pracę z każdym przedsiębiorcą swój czas, doświadczenie i wiedzę z zakresu prawa niezbędną do legalnego prowadzenia każdej działalności gospodarczej.