Obsługa prawna – co powinieneś o niej wiedzieć?

W dzisiejszych czasach, mamy do czynienia ze ściśle określonymi zasadami, zwłaszcza prawnymi, jeśli chodzi o prowadzenie firmy czy spółki. Coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na nawiązanie współpracy z kancelarią adwokacką.

Na czym polega obsługa prawna firm?

Zadania, jakie powierzane są prawnikom, adwokatom, notariuszom i innym pracownikom kancelarii, dotyczą przede wszystkim:

  • Ustalaniu regulaminów firmy w oparciu o prawo polskie,
  • Przygotowywanie umów,
  • Przygotowanie dokumentów odnośnie współpracy z innymi firmami,
  • Ustalenie zasad firmy na podstawie regulacji prawnych,
  • Bieżąca pomoc doraźna w nagłych przypadkach.

Firmy, które nawiązują współpracę z kancelarią adwokacką oraz innymi osobami zajmującymi się na co dzień prawem, nie muszą być od razu korporacjami działającymi na cały świat. Nie każda firma co prawda korzysta z takiej pomocy, jednak jest ona niezastąpiona. Bardzo mało jest osób – w tym przedsiębiorców i właścicieli firm – którzy faktycznie znają się na prawie. Dlatego tak ważne jest w wielu przypadkach porozumienie się z wybraną kancelarią adwokacką. Pomoc prawna, z jakiej możemy korzystać, jest udzielana na naprawdę szeroką skalę. Oprócz wymienionych zadań, jakie powierzane są prawnikom, dość często możemy również korzystać z pomocy tłumacza przysięgłego, np. w przypadku gdy oferty naszej firmy kierowane są również do klientów zagranicznych.
Obsługa prawna firm jest dziś powszechnie znana i stosowana, nawet w przypadku mniejszych firm. Dość skomplikowane jest bowiem ułożenie zasad i regulaminów, nie znając się zbyt dobrze na kruczkach prawnych i kodeksach.

radcowie prawni szczecin

Firmy korzystające z obsługi prawnej

Obsługa prawna firm dotyczy nie tylko wielkich korporacji – wiele jest bowiem firm, które korzystają z pomocy kancelarii adwokackiej itp., niezależnie od ich wielkości. Korzyści, jakie płyną z nawiązania takowej współpracy są nieocenione. Przede wszystkim prawnicy pomagają spisać wszystkie regulacje prawne i wytypować zasady, których powinniśmy się trzymać. Dodatkowo, zawsze możemy liczyć na doraźną pomoc, którą możemy otrzymywać na bieżąco. Adwokaci mogą reprezentować naszą firmę przed sądami i urzędami. Warto także wiedzieć o tym, że w skład obsługi prawnej wchodzą również aktualizowanie wszystkich zmian oraz rejestracja naszej działalności w Krajowym Rejestrze Sądowym. Prawnicy, adwokaci itp. posiadają ogromną wiedzę w zakresie całego prawa, dlatego niekiedy przedsiębiorcy są w pewien sposób zmuszeni do korzystania z ich pomocy. Jednak jest to opłacalne  dzięki fachowej pomocy i obsłudze prawnej firm, każdy przedsiębiorca może rozpocząć swoją działalność bez tzw. wyrzutów sumienia. Wszelkie regulaminy, umowy, różne wytyczne i punkty zostaną bowiem opracowane jedynie we współpracy z kancelarią adwokacką czy prawniczą. Wszystkie dodatkowe działania ze strony prawników mają na celu umożliwienie nam prowadzenie działalności w sposób legalny, prawidłowy i zgodny z prawem.

Kompleksową obsługę prawną firm oferuje kancelaria radców prawnych Dalkowska-Jeżowska, zapewniając im wsparcie między innymi w sprawach związanych z umowami, dotacjami, przetargami i podatkami. Klientem kancelarii może zostać również osoba prywatna.