Więcej o komornikach – na czym polega ta praca?

 Czym zajmuje się adwokat każdy wie, czym nauczyciel także wiadomo. Nie do końca jednak jest oczywiste to czym zajmuje się komornik. Może same czynności jakie wykonuje, czyli w głównej mierze egzekwowanie wyroków sądów (swoją drogą mało chlubne zajęcie), nie są dla nikogo tajemnicą. Tajemnicze raczej jest to jakie czynności wykonywane są w kancelarii komornika. Podejrzewać można rzecz jasna, że chodzi o papierkową robotę, ale na czym ona dokładnie polega? To jest dobre pytanie.

Na czym tak naprawdę opiera się praca komornika?

Osoby odbywające praktyki w takiej kancelarii są zdania, że jest tam bardzo dużo, monotonnej pracy. Przede wszystkim chodzi o wypełnianie najróżniejszych pism i wysyłanie do odpowiednich urzędów. Niby nic ambitnego, ale po kilku godzin takiego wypełniania odpowiednich rubryczek można dostać oczopląsu. Poza tym taka praca niezwykle męczy, przede wszystkim ze względu na towarzyszącą jej wykonywaniu nudę. Mimo wszystko jest to praca niezwykle odpowiedzialna, co na pewno powoduje pewien rodzaj stresu. Chodzi o to, aby nie pomylić się w wypełnianiu tych wszystkich formularzy, bo taka pomyłka może sporo kosztować. Innym minusem pracy w kancelarii komornika jest, jak się okazuje, praca pod presją czasu. Z jednej strony trzeba być bardzo uważnym, a z drugiej strony powierzone zadania trzeba wykonywać bardzo szybko. Dzieje się tak ze względu ogromu spraw spływających do kancelarii, głównie mających na celu wyegzekwowanie długów. W każdym razie ilość tych zleceń jest ogromna, stąd przymus pracy na czas. Osoby zatem liczące na mnogość wrażeń podczas pracy w kancelarii komornika niestety zostaną srodze rozczarowane. Inną sprawą jest praca w terenie. Ona na pewno jest dużo ciekawsza, ale aby udać się w teren najpierw swoje w kancelarii trzeba odsiedzieć. W zasadzie nie ma co generalizować, bo to co dla jednych jest nudną biurokracją, dla innych może być bardzo ciekawym zajęciem. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Jedni przepadają za wszelkimi rodzajami aktywności fizycznej, dlatego do pracy w biurze czy kancelarii zupełnie się nie nadają, ale są też jednostki, tacy domatorzy przepadający za siedzącym trybem życia- dla nich wszelka biurokracja jest szczytem marzeń. Sprawy komornicze

Jak pomoże nam kancelaria komornika?

Wracając jednak do samej kancelarii komornika- w niej także, oprócz wypełniania dokumentów, przyjmowani są interesanci, można także w tym miejscu złożyć wniosek o egzekucję alimentów (która swoją drogą przynosi marne skutki, dlatego komornicy bardzo niechętnie zajmują się tego typu sprawami). Jak można zauważyć praca komornika nie polega wyłącznie na odwiedzaniu dłużników, ale także na godzinach spędzonych przed ekranem komputera i klikaniu myszką w odpowiednie kratki. Tajemnica została zatem rozwikłana i już wiadomo czym zajmuje się ta osoba, tak źle odbierana przez część społeczeństwa. Niestety, pomimo tego, że to nie od komornika zależy co i komu ma zabrać, to z racji tego, że jest na pierwszej linii, zawsze do niego skierowane są wszelkie uwagi i inwektywy. No cóż. Taki zawód. Zdaje się, że nigdzie nie jest idealnie, trzeba więc się cieszyć z tego co się ma.