Więcej o nas

Kim jesteśmy?

Pasjonujemy się prawem i posiadamy średnio około 10 letnie doświadczenie w zakresie znajomości prawa. Jesteśmy absolwentami Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim.

W czasie naszej kariery zawodowej pracowaliśmy na stanowskiach aplikantów, radców prawnych, adwokatów czy prawników specjalizujących się z prawnej obsłudze dużych przedsiębiorstw. Obecnie prowadzimy prężnie rozwijająca się kancelarię prawną we Wrocławiu, a w wolnych chwilach prowadzimy tego właśnie bloga, którego zadaniem jest przeniesienie zdobytej przez nas wiedzy do świadomości osób nią zainteresowanych.

Dlaczego warto obserwować naszego bloga?

W tym miejscu rozszerzamy prawne horyzonty i nie bagatelizujemy żadnej sprawy. Rzetelnie i krok po kroku objaśniamy zagadnienia prawne, które często nie są zrozumiałe przez większą część społeczeństwa. Także na przykładach pokazujemy jak właściwie podejść do konkretnego problemu, jak go rozwiązać i co może zrobić dla Was prawnik.

Czego mogę dowiedzieć się z bloga?

Przybliżamy tematykę polskiego prawa. Opisujemy zagadnienia prawne związane między innymi z prawem pracy, prawem cywilny, prawem administracyjnym, prawem rodzinnym. Objaśniamy mechanizmy współpracy prawników z firmami, wyjaśniamy na czym polega obrona i reprezentacja klienta przez adwokatów. Jesteśmy również specjalistami w doradztwie prawnym związanym z nieruchomościami oraz finansami.