Pomoc prawna dla Frankowiczów – dowiedz się, czy możesz wygrać z bankiem
W latach 2006-2008 chętnie zaciągano kredyty we frankach szwajcarskich. Kredyty te były powszechnie dostępne, oferowały niskie oprocentowanie. Wydawało się wówczas, że będą łatwe do spłacenia. Dziś wiemy już, że obietnice nie zostały spełnione. Ze względu na ciągle zmieniające się kursy walut, Frankowicze nie byli w stanie przewidzieć, jakiej wysokości będzie ich kolejna rata, a do tego, pomimo spłacania długu, zdawał się on nie mieć końca. Na szczęście istnieją sposoby na uwolnienie się od długu w obcej walucie. Dowiedz się, jak wygrać z bankiem.
Jakie rozwiązania przysługują Frankowiczom?
Serwisy poświęcone Frankowiczom pełne są najróżniejszych opinii, wśród których wiele jest porad dotyczących konkretnych działań przeciw bankowi. Każda sytuacja wymaga jednak odrębnej analizy, dzięki czemu będziemy pewni, które rozwiązanie w naszym przypadku będzie najlepsze. Decydując się na drogę sądową, konieczne będzie skorzystanie z pomocy kancelarii prawnej, wyspecjalizowanej w pomaganiu Frankowiczom.
Zmieniający się wciąż kurs walutowy często doprowadza do sytuacji, w której kredytobiorcy mogą być winni bankom nawet o 70% więcej, niż pożyczyli. W takiej sytuacji można rozważyć np. zwrot pieniędzy za nadpłacone raty lub zwrot rat za kredyt nawet do 10 lat wstecz.
Warto szukać pomocy u kancelarii prawnych, które specjalizują się w sprawach dotyczących unieważniania umów kredytu we frankach. Możesz liczyć na profesjonalną, darmową analizę prawną umowy, dzięki czemu dowiesz się, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.
Przewalutowanie kredytu – jak to działa i czy warto?
Przewalutowanie zadłużenia z franka szwajcarskiego na złotówki może przynieść oczekiwaną stabilizację w postaci stałych rat, wyrażonych w złotówkach, możliwość odzyskania nadpłaty, a nawet unieważnienie umowy. Banki od początku wiedziały, że oferują swoim klientom niekorzystne umowy, dzięki którym będą miały wysoki zysk, wpędzając jednocześnie swoich klientów w poważne problemy finansowe.
Zwróćmy jednak uwagę na to, że przewalutowanie jest opłacalne głównie wtedy, gdy kurs franka jest niski i nie ma ryzyka, że w najbliższym czasie nagle nie wzrośnie. Nie ma jednak zbyt wielkich szans na to, że frank osiągnie podobny kurs jak w czasach zaciągania masowych kredytów na tę walutę, co sprawia, że pomimo przewalutowania, spłacanie kredytu nadal będzie nieopłacalne. Jest tak w związku z faktem, że po przewalutowaniu zmienia się również oprocentowanie, a to przekłada się na zwiększenie raty, jaką będziemy płacić po przewalutowaniu. Niektórzy próbują na własną rękę kupować franki, np. w kantorach, i opłacać nimi kredyt z pominięciem operacji bankowych, które często są wykonywane na niekorzyść klienta, jednak jest to rozwiązanie krótkoterminowe – zależy nam na tym, by uwolnić się raz i na zawsze.
Frankowicze wygrywają w sądach
Stale rośnie ilość spraw dotyczących kredytów we frankach, z czego znaczna ich ilość to sprawy wygrane przez kredytobiorców. To bardzo dobra wiadomość dla kredytobiorców. Podkreślić należy jednak, że nie warto występować na drogę sądową bez kancelarii prawnej dla Frankowiczów, której prawnicy rzetelnie przeanalizują zawartą umowę.
Nagłaśnianie sprawy i coraz częściej podejmowane przez Frankowiczów kroki to doskonała zachęta dla tych, którzy pozostają bierni, by wziąć wreszcie sprawy w swoje ręce. Wzrost liczby pozwów przeciwko bankom doprowadził m.in. do tego, że niektóre placówki uruchomiły specjalne fundusze, które będą pokrywały koszty wynikające z przegranej sprawy – zwrócą wówczas pieniądze poszkodowanym.