Menu

W jakich sprawach warto zgłosić się do radcy prawnego?

14 maja 2019 - Porady prawne
W jakich sprawach warto zgłosić się do radcy prawnego?

Radca prawny wykonując zawód zaufania publicznego, może pomóc nam w wielu sprawach z zakresu prawa. Kiedy warto się udać do radcy prawnego?

Radcy prawni świadczą swoim klientom szeroko pojętą pomoc prawną. Ich zadaniem jest przede wszystkim wyjaśnianie poszczególnych kwestii prawnych oraz doradztwo. Do radcy prawnego może zgłosić się każdy z nas, by uzyskać rzetelne informacje z zakresu całego kodeksu prawnego. W kancelarii radcy prawnego możemy liczyć na konsultację prawne, sporządzanie opinii prawnych oraz opracowywaniu projektów aktów prawnych. Dodatkowo radca prawny może reprezentować nas przed urzędami i sądami. Sprawy, jakich może odejmować się radca prawny jako nasz przedstawiciel, mogą odbywać się przed:

Zawód radcy prawnego jest bardzo zbliżony do zawodu adwokata pod względem obowiązków.

Pomoc radcy prawnego w przypadku nieruchomości

W skład usług, jakie może dla nas wykonać radca prawny, wchodzi sporządzanie umów deweloperskich lub umów, które prowadzą do zbycia/ sprzedaży nieruchomości.

Radca prawny, w tym zakresie może udzielić pomocy zarówno klientom biznesowym, właścicielom firm, inwestorom, jak i klientom indywidualnym. Na pomoc radców prawnych w sprawach związanych z nieruchomościami, mogą liczyć klienci krajowi i zagraniczni. Specjaliści doradzają i świadczą swoje usługi w zakresie prawa budowlanego, prawa umów czy prawa zamówień publicznych. W kancelarii radców prawnych możemy również liczyć na pomoc w przypadku prawa upadłościowego.

Rozwiewanie wątpliwości u radcy prawnego

Wiele osób, pomimo prowadzenia własnych działalności (nawet tych związanych z budownictwem), może nie do końca znać wszystkie zasady i kodeksy prawne. Radcy prawni to osoby odpowiednio w tym kierunku wykształcone, mające rozległą wiedzę prawną. Prawo budowlane jest szczególnie istotne – wznoszenie budynków, rozbiórka, projektowanie nieruchomości i inne czynności z nimi związane, mają ogromne znaczenie dla społeczeństwa i środowiska. Klienci firmowi, inwestorzy i osoby prywatne mogą udać się do kancelarii radców prawnych, by zapoznać się szczegółowo z konkretnymi przepisami.

Warto wspomnieć, że wiele jest kancelarii radców prawnych, które specjalizują się w sprawach związanych z nieruchomościami. Korzystając z usług takich kancelarii mamy pewność o najwyższej jakości usług oraz o rzetelności wszystkich informacji.

Mając jakiekolwiek pytania lub wątpliwości związane z przepisami z zakresu prawa budowlanego, warto umówić się na wizytę. Radca prawny, takie jak np. SGP – Siwek Garczyński & Partners z Warszawy, który działa głównie w prawie nieruchomości, będzie mógł szybko i sprawnie przygotować wszystkie dokumenty. Klienci kancelarii mogą uzyskać wyczerpujących odpowiedzi na pytania oraz dowiedzieć się szczegółów o poszczególnych przepisach prawnych.

Trzeba jednak pamiętać, że kancelaria radców prawnych, która zajmuje się wszystkimi gałęziami prawa, również będzie w stanie udzielić nam potrzebnych porad.

Częste wątpliwości, jakie pojawiają się przy zakupie lub działaniu przy nieruchomościach, to między innymi różnice pomiędzy umową rezerwacyjną a deweloperską. Dodatkowo nierzadko pojawiają się wątpliwości związane z prawem do wyłącznego korzystania z nieruchomości. Radca prawny może nam również wyjaśnić znaczenie jakie ma spisanie protokołu odbioru lokalu. Klienci często zadają pytania odnośnie do tego, czy można odmówić odbioru lokalu od dewelopera.

kancelaria prawna nieruchomości warszawa

Sprawy dotyczące nieruchomości

Najwięcej wątpliwości wśród klientów budzą umowy. W kancelarii radcy prawnego można rozwiać wszelkie wątpliwości oraz poznać znaczenie i sens poszczególnych założeń umowy. Warto jest się udać do specjalistów, którzy na temat nieruchomości mają obszerną wiedzę. Odpowiednie dokumenty wypełnione we właściwy sposób to jedna w ważniejszych kwestii przy zakupie/ sprzedaży nieruchomości. Zasady regulowane prawnie są bardzo często niezrozumiałe dla osób, które nie pracują w zawodach prawnych. Po wizycie w kancelarii radcy prawnego, będziemy mogli pewniej działać przy czynnościach dotyczących nieruchomości.

Radca prawny do spraw nieruchomości działa na terenie Warszawy i pomaga swoim klientom w przypadku wszelkich spraw związanych z nieruchomościami.