W jakich sprawach warto zgłosić się do radcy prawnego?

Radca prawny, wykonując zawód zaufania publicznego, może pomóc nam w wielu sprawach z zakresu prawa. Ich zadaniem jest przede wszystkim wyjaśnianie poszczególnych kwestii prawnych oraz doradztwo. Kiedy warto się do niego udać?

Pomoc prawna dla każdego

Do radcy prawnego może zgłosić się każdy z nas, by uzyskać rzetelne informacje z zakresu całego kodeksu prawnego. W kancelarii radcy prawnego możemy liczyć na konsultacje prawne, sporządzanie opinii prawnych oraz opracowywanie projektów aktów prawnych. Dodatkowo radca prawny może reprezentować nas przed urzędami i sądami. Sprawy, jakich może podejmować się radca prawny jako nasz przedstawiciel, mogą odbywać się przed:

  • Sądem Najwyższym,
  • Trybunałem Konstytucyjnym,
  • Naczelnym Sądem Administracyjnym,
  • Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej,
  • Europejskim Trybunałem Praw Człowieka.

Zawód radcy prawnego jest bardzo zbliżony do zawodu adwokata pod względem obowiązków. W skład usług, jakie może dla nas wykonać, wchodzi sporządzanie umów deweloperskich lub umów, które prowadzą do zbycia/sprzedaży nieruchomości. Radca prawny, w tym zakresie może udzielić pomocy zarówno klientom biznesowym, właścicielom firm, inwestorom, jak i klientom indywidualnym. Na pomoc radców prawnych w sprawach związanych z nieruchomościami, mogą liczyć klienci krajowi i zagraniczni. Specjaliści doradzają i świadczą swoje usługi w zakresie prawa budowlanego, prawa umów czy prawa zamówień publicznych. W kancelarii radców prawnych możemy również liczyć na pomoc w przypadku prawa upadłościowego.

Rozwiewanie wątpliwości u adwokata

Wiele osób, pomimo prowadzenia własnych działalności (nawet tych związanych z budownictwem), może nie do końca znać wszystkie zasady i kodeksy prawne. Adwokaci to osoby odpowiednio w tym kierunku wykształcone, mające rozległą wiedzę prawną. Prawo klienta biznesowego jest szczególnie istotne. Klienci firmowi, inwestorzy i osoby prywatne, mogą udać się do kancelarii prawnej, by zapoznać się szczegółowo z konkretnymi przepisami.

kancelaria prawo medyczneWarto wspomnieć, że istnieją kancelarie, które specjalizują się w sprawach związanych z prawem medycznym czy prawem farmaceutycznym. Korzystając z usług takich kancelarii, mamy pewność o najwyższej jakości usług oraz o rzetelności wszystkich informacji. Prawo medyczne we Wrocławiu to jedna z pozycji w ofercie Kancelarii Adwokackiej Wegner Kostka. Adwokaci radzą sobie z różnego rodzaju sprawami medycznymi szybko i skutecznie. Porady udzielane są zarówno lekarzom i pielęgniarkom, jak i pacjentom.

Mając jakiekolwiek pytania lub wątpliwości związane z przepisami z zakresu prawa medycznego, warto umówić się na wizytę. Adwokat, który działa głównie w tej gałęzi prawa, będzie mógł szybko i sprawnie przygotować wszystkie dokumenty. Klienci kancelarii mogą uzyskać wyczerpujących odpowiedzi na pytania oraz dowiedzieć się szczegółów dot. poszczególnych przepisów prawnych.

Częste wątpliwości, jakie pojawiają się przy zakupie lub działaniu przy nieruchomościach, to między innymi różnice pomiędzy umową rezerwacyjną a deweloperską. Dodatkowo nierzadko pojawiają się wątpliwości związane z prawem do wyłącznego korzystania z nieruchomości. Radca prawny może nam również wyjaśnić znaczenie jakie ma spisanie protokołu odbioru lokalu. Klienci często zadają pytania odnośnie do tego, czy można odmówić odbioru lokalu od dewelopera.

Pomoc prawna dotycząca umów

Najwięcej wątpliwości wśród klientów budzą umowy. W kancelarii adwokackiej można rozwiać wszelkie wątpliwości oraz poznać znaczenie i sens poszczególnych założeń umowy. Warto jest udać się do specjalistów, którzy na ich temat mają obszerną wiedzę. Odpowiednie dokumenty wypełnione we właściwy sposób to jedna z ważniejszych kwestii przy nowej inwestycji. Zasady regulowane prawnie są bardzo często niezrozumiałe dla osób, które nie pracują w zawodach prawnych. Po wizycie w kancelarii adwokata, będziemy mogli mieć pewność, że otrzymaliśmy rzetelną, zgodną z prawem poradę.